Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy obrazů Tomáše Honze: Naše sousedství

7. 3.-31. 3. / Galerie 9 / Malba

Do 31.3.2016 bude v galerii 9, v přízemí Vysočanské radnice, Sokolovská 324/14, Praha 9 (metro Vysočanská), přístupná zajímavá výstava obrazů Tomáše Honze: Naše sousedství.

Výstava ukáže dva póly Tomášovy tvorby. V první části budou představeny obrazy, které byly namalovány venku, tváří v tvář motivu.
Druhá část výstavy pak ukazuje obrazy, které Tomáš vytvořil později v ateliéru. Jsou to velkoformátové smyšlené krajiny, které ale vycházejí ze skutečných momentů, které zažil na svých cestách po Čechách a zahraničí.

Tomáš Honz je malíř živých krajin ve kterých hrají hlavní roli světlo a barvy. Svým přístupem se velmi blíží impresionismu, který ale posouvá do dnešní doby.

Tomáš Honz (*1989) je absolventem Akademie výtvarných umění v Praze, dálkově studuje též The Art Department v USA. Jeho studiu předcházela spolupráce s videoherním a filmovým průmyslem, kde působil jako ilustrátor na volné noze, concept artist a matte painter. Tomášovy obrazy zachycují scény z každodenního života, tak jak na něj působí, jak je vidí. Nejdůležitější je pro něj světlo, barvy a atmosféra.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy obrazů Tomáše Honze: Naše sousedství