Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy obrazů Terezy Podpinkové (La Francheska): Zastavte se

Do 30. 3. 2022 je v kavárně Kávový Magnát, Starostrašnická 151/36, Praha 10 – Strašnice (kousek od metra Strašnická) přístupná zajímavá výstava obrazů Terezy Podpinkové: Zastavte se.

Autorčin text k výstavě:

„Zastavte se. Ale proč?“, ptáte se?

Procházka přírodou, parkem, městem, obyčejná jízda vlakem… Jste pozorní ke svému okolí? Jak moc vnímáte své prostředí? Kdy naposledy jste se nechali vtáhnout krásou okamžiku? Zastavte se. Nádech, výdech.

Myšlenka „Zastavte se“ je inspirována tím, jakým způsobem ke mně přichází inspirace. Jsou to obyčejné momenty, kdy mě něco tak silně vizuálně zaujme, že se zastavím, nasaji to do sebe jako houba, a později to ze sebe vymačkám na plátno. Je to o tom, dovolit si se zastavit.

Zbožňuji syté a pestré barvy, živost obrazů. Ráda maluji abstrakce. Miluji to, co abstrakce představují – nekonečné možnosti a svobodu. Inspiraci hledám v přírodě, v barevných detailech každodenního života, v malbách mých oblíbených umělců a v srdci. Když tvořím, tak se nechávám vést svou intuicí a citem.
Maluji to, co vychází ze mě ale také to, co vychází z druhých. Dokážu se napojit na druhého člověka a zachytit jeho energii na plátno. Je to pro mě magický rituál. Mimo prodeje svých obrazů, nabízím touto formou obrazy na zakázku.

www.lafrancheska.czFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy obrazů Terezy Podpinkové (La Francheska): Zastavte se