Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy obrazů Stefana Birchenedera – Out of Order

23. 10.-25. 11. / Fotografic / Malba

Do 25.11.2018 bude v Galerii Fotografic, Stříbrná 2, Praha 1, přístupná velmi zajímavá výstava obrazů Stefana Birchenedera – Out of Order.

Stefan Bircheneder se ve svých velkoformátových hyperrealistických olejomalbách zabývá podrobnou vizuální studií průmyslových ruin, továrních hal a uzavřených industriálních pracovišť. S fotografickou přesností zachycuje minulost i přítomnost chátrajících brownfieldů a nenuceně otevírá otázku jejich budoucnosti. Ve výstavním projektu pro Galerii Fotografic se zaměřuje na opuštěný soukromý vesmír pracovníků továren. Přítomnost zaměstnanců můžeme tušit z nenápadných stop umístěných v průběhu času ve snaze o personalizaci uniformního prostoru. Absenci figurativního elementu zde nahrazují obligátní pozůstalé artefakty: jednotvárné šatní skříňky, židle, stoly, šanony. Bircheneder usiluje o naprosto věrné přenesení unikátní atmosféry a svou hyperrealistickou malbu proto doplňuje i o autentické instalace, které budou rovněž součástí výstavy v Galerii Fotografic.

Německý malíř Stefan Bircheneder (*1974) původně studoval restaurování a než začal zachycovat industriální stavby, živil se jako malíř a restaurátor kostelů. Žije a pracuje v Bavorsku.
www.bircheneder.deFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy obrazů Stefana Birchenedera – Out of Order