Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy obrazů Silvie Vezzuto: Elements

Do 28.11.2015 bude v Galerii u Zlatého kohouta, Michalská 3, Praha 1, přístupná výstava obrazů Silvie Vezzuto: Elements.

Dott. Silvia Vezzuto Průšková se narodila 10. prosince 1970 v Itálii, ve městě Brescia (Lombardie). Vystudovala obor fashion design na Istituto di Brescia, technickou grafiku na restaurátorské škole v Brescia a poté obor umění na Università degli Studi di Bologna, kde získala titul „dottore“. Pracovala v prestižní světoznámé umělecké dílně MARIANI AFFRESCHI v Brescia.

Od roku 1997 žije a pracuje v Praze, jako umělecká malířka se specializuje především na fresky – nástěnné malby zhotovené na vlhké omítce. Malování fresek je technicky náročná práce, nános barvy (rozmělněné minerální pigmenty smíchané s vodou) se nanášejí do ještě vlhké omítky tak, aby se barvy vsákly do podkladu a usychaly společně s ním. To znamená, že malířka musí pracovat rychle, aby omítka nezaschla, neboť poté lze provádět pouze malé opravy temperou.

S touto technikou malby se můžete setkat kupříkladu v restauracích Bellevue a Mlýnec, kde Silvia Vezzuto vytvořila interiérové obrazy a dekorace. Dále vyzdobila sály zámku Jemniště, mezi její díla též patří portréty – členů rodiny Sternbergů, ale i Sanjiv Suriho, Věry Komárové, rodiny Kolkovy ze zámku Štáblovice, a mnoho dalších…. Zabývá se též ilustrováním – ilustrace knihy od Mauro Ruggiera „Mare Nostrum“.

Mnoho grafických prací, mozaiky a malby lze nalézt i v soukromých sbírkách v mnoha zemích – zejména v Itálii, Dánsku, v arabských zemích, Severní a Jižní Americe.

Od svých 16 let vyučuje malbu, a dnes má studenty všech národností a věkových kategorií, které učí techniky a snaží se předávat tajemství, jak si uvědomit svou kreativitu.

www.facebook.com/Dott.SilviaVezzutoPruskova

www.facebook.com/victoriaArtCzFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy obrazů Silvie Vezzuto: Elements