Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy obrazů Sáry Svobodové: Psí vojáci – Hudba na plátně

3. 11.-5. 11. / Knihovna Václava Havla / Malba

Ve dnech 3. – 5.11.2017 se v Knihovně Václava Havla, Ostrovní 13, Praha 1, konala výstava obrazů Sáry Svobodové: Psí vojáci – Hudba na plátně.

“Jsem zamilovanej, tak zamilovanej, že mi rostou hvězdy na zádech.” – Filip Topol

Tvorba Psích vojáků v čele s Filipem Topolem je blízká generaci, která zakusila mnohé. Texty čiší srdceryvností, syrovostí a emocemi. Oslovila ale i autorku Sáru Svobodovou, která namalovala sérii obrazů inspirovaných písněmi Psích vojáků.

Sára se o umění zajímá již několik let. Díky její cestě do Dublinu, kde strávila téměř dva roky, objevila svůj talent a vášeň pro vlastní uměleckou tvorbu. Sára připomněla památku Filipa Topola v prostorách Knihovny Václava Havla, který se zasloužil o jedno z prvních vystoupení Filipa Topola v úvodu koncertu Plastic People of the Universe roku 1978 a dokázat, že odkaz jeho tvorby je i nadále aktuální pro mladou generaci. Datum vernisáže výstavy spadalo na 38. výročí prvního koncertu Psích vojáků, který proběhl na Pražských jazzových dnech.

Jednotlivé obrazy jsou inspirované písněmi Psích vojáků, významnými momenty kapely nebo typickými výjevy. Výstava poskytla návštěvníkům jedinečnou možnost sdílet s autorkou její pocity díky možnosti poslechnout si konkrétní píseň z mp3 zařízení u každého obrazu. Na vernisáži nechyběl ani doprovodný program v podobě vystoupení kapely Kopyrajt. Promluvili i bývalí členové kapely bubeník David Skála a manažer Romek Hanzlík.

Kompletní informace nalaznete na webu www.hudbanaplatne.cz.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy obrazů Sáry Svobodové: Psí vojáci – Hudba na plátně