Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy obrazů Radu Tesaro

končí 4. května / Spolek Dobrá Šatlava / Malba

Do 4. 5. 2024 je v privátním klubu Spolku Dobrá Šatlava, Uhelný trh 2, Praha 1, přístupná velmi zajímavá výstava obrazů Radu Tesaro.

Otevřeno je denně 18:00 – 23:30, stačí personálu říci že jdete na výstavu.

Radu Tesaro. Narodila se v Praze v roce 1979, dětství trávila převážně v Praze a Jižních Čechách. V letech 1986-97 studovala a absolvovala Lidovou školu umění – hru na klavír; maturovala na střední škole. Od roku 1997 cestovala, v některých zemích delší dobu žila (Nový Zéland, Německo, Kanada). V Německu studovala cizí jazyky. Žila zde ve dvou rodinách; pořádala menší klavírní koncerty a vážněji se začala věnovat kresbě. Byla to její první velká životní zkušenost mimo domov, která jí dala dobrý základ do budoucího života. V letech 1998-99 se do Německa opět vrátila – cestovala po středním a jižním Německu po boku bluesmana, hráli spolu na piano na ulicích a koncertovali pro uzavřené společnosti.

Dále se Radu Tesaro podílela na renovaci bluesového klubu (interiérový design a nástěnné malby). Po více než roce se vrátila zpět do Čech, krátce nato však opět vycestovala na Nový Zéland na další rok. V roce 2001 se rozhodla odletět do Vancouveru, nakonec se ale usadila v Torontu, kde se intenzivně věnovala malbě, studovala klasickou malbu a kresbu v MJA (Michael John Angel) Studios u italského mistra. Vystavovala zde v galeriích a klubech, kde také příležitostně hrála na klavír a pořádala koncerty klasické hudby. Od roku 2002 cestovala mezi Prahou a Torontem. V roce 2004 přicestovala z Kanady do Zambie, kde tvořila a vystavovala téměř 5 let. Pohodlný život v Africe jí umožnil intenzivně se věnovat malbě, její tvorba proto v posledních letech doznala vlastní specifické stylizace. Radu Tesaro nyní žije v Čechách. Používá nejvíce techniku olejomalby na plátno. Její obrazy jsou převážně zaměřeny na africkou tematiku, portrét, krajinu a divokou zvěř.

www.radutesaro.comFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy obrazů Radu Tesaro