Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy obrazů Petry Makaloušové a Lenky Kosové: „Jedeme dál“

25. 9.-21. 10. / Friends Coffee House / Malba

Do 21.10.2017 bude ve Friend Coffee House, Palackého 7, Praha 1, přístupná výstava obrazů Petry Makaloušové a Lenky Kosové: „Jedeme dál“.

…….

Petra Makaloušová po absolvování SUPŠ v Praze nastoupila do Studia Bratři v triku. Pracovala jako animátorka na výrobě Večerníčků (např. Vosa Marcelka, Zvěřinec). Věnuje se volné tvorbě a účastní se výtvarných festivalů u nás i v zahraničí.

Vystavuje samostatně i kolektivně

např: Anifilm 06 – Zámecká galerie, Palác Akropolis 2014, 2016,  Dejvická divadelní kavárna, Divadlo Mana ve Vršovicích, Café Lajka 2014, 2016.

Café Kampus ( Krásný ztráty) 9.7.- 10.9. 2017, divadlo Dobeška 7.8.- 3.9.2017

……..

Lenka Kosová – narozená 1. 2. 1968 v Sušici, vystudovala Střední umělecko- průmyslovou školu, Žižkovo náměstí, Praha 3 (Obor užitá malba)

Obrazy vycházejí z mých prožitků a v současné době hledám inspiraci zejména v přírodě, která je plná barev a života.

U abstraktních obrazů není určeno, jak má obraz viset, záleží pouze na zákazníkovi, jak to bude cítit.

„Inspirace je všude kolem nás, v lidech přírodě, barvách a hudbě“

Každý vnímá jinak a každému se líbí něco jiného a tak to má být. To co vidím já, nemusí v mých obrazech vidět každý a o to je to právě zajímavější.

Největší odměna je, že si obraz najde své místo u Vás doma, ve Vašem srdci a stane se součástí Vašeho života.

K mé tvorbě také patří, design originálně malovaných kabelek, v podstatě se jedná o takovou přeměnu (recyklaci). Kabelky, které již nikdo nechce, a jsou neporušené, přetvářím, ručně pošívám a maluji (jsem součástí výtvarného týmu Módního Ateliéru Pamela v Praze).

Výstavy: Galerie Medúza Praha 2, Divadelní klub Stavovského divadla v Praze, opakovaná výstava v Galerii Le Court – Haštalská 1, Praha na základě výstavy zapůjčení několika děl pro natáčení filmu zahraniční projekce, Vino – Wine, Truhlářská ulice, Praha 1, TriplCaféBar – Vinohradská ul., Praha 2. , OC FONTÁNA Karlovy Vary International Art Gallery – srpen 2015Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy obrazů Petry Makaloušové a Lenky Kosové: „Jedeme dál“