Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy obrazů Petra Pelzmanna: Black Romantic

8. 8.-31. 8. / Vrtbovská zahrada / Malba

Do 31.8.2018 bude ve Vrtbovské zahradě, Karmelitská 25, Praha 1, přístupná zajímavá výstava obrazů Petra Pelzmanna: Black Romantic. Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr.

Petr Pelzmann se rozhodl po nedávné, volně zrealizované výstavě pro Whitepearlgallery, připravit zcela novou sérii maleb, která se věnuje poetické tématice – romantice. Romantika se však v jeho podání může zdát pokřivená a temná, možná ale přináší mnohem pravdivější příběh. Pelzmann tak pokračuje v tradici české dekadence z přelomu 19. a 20. století, mezi jejíž nejznámější současné reprezentanty patří Josef Bolf. Je tu ale také další česká výtvarná tradice expresionismu a kolorismu, která nám dílem Jiřího Sopka ze 70tých let zprostředkuje obraz hnusu z doby, v které žijeme.

Malby plné syrovosti v kombinaci s tajemnou romantikou nás odkazují na skryté krásy. Stěžejním pojítkem výstavy se stává práce s hmotou. Autora už nezajímá fyzická deformace lidského těla sama o sobě, ale fyzická přítomnost konkrétních charakterů. Docílí ji osobitým pastózním nánosem, tmelem, silikonem a barevná hmota tak působí současně jako sopel a krásně jako belle matière.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy obrazů Petra Pelzmanna: Black Romantic