Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy obrazů Petra Arneta: Cesty a křižovatky

Do 16.3.2018 bude ve výstavních prostorách projektu Hybernská 4, Praha 1, (vzadu do průjezdu a pak doleva) přístupná zajímavá výstava obrazů Petra Arneta: Cesty a křižovatky. Otevřeno Po – Pá 10-18.

Petr Arnet se narodil v Praze na Malé Straně. Během svého života hodně cestoval. Tyto cesty se pak staly inspirací pro jeho tvorbu. Mezi malířskými technikami u něj jednoznačně dominuje klasická olejomalba na plátně.
Obrazy chápe jako podnět k rozjímání nejen o ladnosti tvaru a barev, ale i jako prostředek k meditaci ve spirituální rovině o nekonečném prostoru a blíže neurčené hranici času.
Většina jeho děl vznikala jako reflexe na významné události v jeho životě. Obrazy jsou pro něj prostředkem k promítnutí životních postojů – konec nesvobody v Čechách, nové objevy ve vědě a později také změna zdravotního stavu, kdy prodělal mozkovou příhodu.
Malování se věnuje již od roku 1965. Základy malování se naučil u svého strýce, akademického malíře Josefa Arneta. Figurální kresbu si osvojil na Akademii výtvarných umění v Praze. Aktivně vystavoval v sedmdesátých letech. Po těžkém nemoci (2009), po které je upoután na lůžko se vrátil k malbě. Svou činnost obnovil v roce 2014 výstavou v Roztokách u Prahy. V roce 2015 se umístil na druhém místě v soutěži kulturního projektu E-moc-e a na základě toho vystavoval v umělecké kavárně Prostě kafe v Praze. V roce 2016 vystavoval v Ošetřovatelském domově Prahy 3.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy obrazů Petra Arneta: Cesty a křižovatky