Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy obrazů Monti Kubrika a Petra Hofmana: Fantasy

5. 12.-15. 1. / KC Prádelna / Malba

Do 15.1.2019 bude v Komunitním centru Prádelna, Holečkova 38a, Praha 5 (tram U Zvonu), přístupná zajímavá výstava obrazů Monti Kubrika a Petra Hofmana: Fantasy.

Monti Kubrik, vlastním jménem Petr Lískovec, se narodil 29. 12. 1962 v Praze. Základ jeho umělecké tvorby tvoří olejomalba, plastiky z pískovcového kamene a kresby.
Vedle prof. Černého a Těhníkové inspiroval Kubrika malíř Zdeněk Hajný. Výtvarnému umění se učil v České republice, ale i v zahraničí (soukromé studium kresby). Kubrikovy obrazy nesou prvky lyrického poetismu. Ocitáme se ve snové ponuré krajině, kterou prostupuje měkké světlo, jež proniká skrze mraky. Často se v nich objevuje odhmotněná lidská postava.
V současné době vystavuje svá díla v Čechách.

https://montikubrik.osoba.cz/

„Jmenuji se Petr Hofman, je mi 52 let a vystudoval jsem elektrotechniku. Vím že to s výtvarným uměním nejde moc dohromady, ale stalo se. Po několika smutných i tragických událostech v mém životě jsem byl nucen nějakou dobu pobývat v PL Bohnicích. V rámci povinných aktivit jsem začal navštěvovat výtvarný ateliér a to hlavně proto, že byl nejblíže mému pavilónu. Musím smeknout klobouk před vedením tohoto ateliéru, za trpělivost, za pomoc a hlavně za obrovskou profesionalitu. Filipe, jestli narazíte na tyto stránky, díky za všechno.
Ano, právě tento človíček dokázal, že jsem po 40. letech vzal do ruky tužku, barvičky, štětce a začal malovat. Pomáhalo mi to a co víc, začalo mě to neskutečně bavit.
V každém případě můj první obrázek po 40 letech nese datum 22.1.2013.
Ještě tedy něco k obrazům. Není to o krajinkách, portrétech a podobně. Je to především o pocitech, jak dobrých, tak špatných. Každý je zažívá a tak věřím, že si tu každý něco najde.“

https://hohogalerie.webgarden.cz/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy obrazů Monti Kubrika a Petra Hofmana: Fantasy