Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy obrazů – Monti Kubrik & Elian

Do 5.5.2019 bude v suterénním foyer Divadla Bez Zábradlí, palác Adria, Jungmannova 31, zdarma přístupná v době kolem představení (18:00 – 19:00) nebo po domluvě s galeristou výstava obrazů Monti Kubrik & Elian.

Elian Rof (Marcel Mušák) je slovenský výtvarník z okolí Púchova. Maluje už přes 20 let a má za sebou už několik autorských i skupinových výstav.

Monti Kubrik, vlastním jménem Petr Lískovec, se narodil 29. 12. 1962 v Praze. Základ jeho umělecké tvorby tvoří olejomalba, plastiky z pískovcového kamene a kresby. Vedle prof. Černého a Těhníkové inspiroval Kubrika malíř Zdeněk Hajný. Výtvarnému umění se učil v České republice, ale i v zahraničí (soukromé studium kresby). Kubrikovy obrazy nesou prvky lyrického poetismu. Ocitáme se ve snové ponuré krajině, kterou prostupuje měkké světlo, jež proniká skrze mraky. Často se v nich objevuje odhmotněná lidská postava.
V současné době vystavuje svá díla v Čechách.

 Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy obrazů – Monti Kubrik & Elian