Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy obrazů Moniky Sichrovské: Tělo země

Do 24.2.2017 bude v Ta Kavárně Jedličkova ústavu, Na Topolce 1b, Praha 4, přístupná výstavy obrazů Moniky Sichrovské: Tělo země.

Monika Sichrovská Narozena 6.7.1963 v Praze. Základní škola ve Vodičkově ulici. Střední umělecko-řemeslná škola zaměřená na textilní tvorbu v Praze, absolvent v roce 1982. Dvě děti, dcera narozena 1984, syn narozen 1988, manžel Pavel. V letech 1990-2002 práce na utváření a vedení Výtvarného ateliéru pro děti při Základní Škole Hrou v Praze Břevnově. V letech 1994-1999 studium na Pedagogické fakultě UK obor Výtvarná výchova pro Základní umělecké školy. Životní vášeň – stát před malířským stojanem a malovat, cítit vůni barev a ponořit se do jejich tajemného kouzla. Krajinou Moničina prázdninového dětství a rodným krajem některých jejích předků je Chodsko, temné pásmo hraničních hor Českého lesa, jeho pohádkové, jahodové teplo i syrový chlad lesních samot. Proto Moniku zřejmě tato krajina stále více přitahuje, proto jí chce malovat, což znamená hluboce prožívat, proto krajinomalba.

www.krajinomalba.czFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy obrazů Moniky Sichrovské: Tělo země