Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy obrazů Miloše Bárty: Osobnosti a kreatury 20. století

17. 3.-30. 4. / Restaurace Luka Lu / Malba

Do 30.4.2016 bude ve středomořské restauraci Luka Lu, Újezd 33, Praha 1, přístupná výstava obrazů Miloše Bárty: Osobnosti a kreatury 20. století.

Obrazy Miloše Bárty (*1962) jsou stavěny veskrze na historických osobnostech i morálních kreaturách 20. století, které autor zasazuje do nových ironických a často provokativních souvislostí. Stávají se tak novými absurdními příběhy. Zároveň bývají často i neskrývanou citací výtvarných uměleckých děl či fotografií.

V minulém století žily a tvořily významné osobnosti jako Hrabal, Bukowski, Sudek, Tesla, velký pan Masaryk …
Kromě nich byly v té době i kreatury, které nestojí za zmínku. Jejich příběhy oživil na plátně mistr Miloš Bárta.

Jeden z největších vědců všech dob Nikola Tesla a Praha se měli rádi. Slavný vynálezce pobýval v Praze koncem XIX. století jako student a potom v první polovině XX. století přednášel .Málo lidí ví, že chorvatský Srb a Američan zároveň dostal od pana Beneše Řád Bílého lva a byl čestným doktorandem České Univerzity. Primátorovi Prahy psal roce 1938: „….v mém srdci pořad nosím cenné vzpomínky na překrásné
město Praha…“ O důvod víc se přijít podívat na výstavu Miloše Bárty v Luka Lu.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy obrazů Miloše Bárty: Osobnosti a kreatury 20. století