Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy obrazů Martina Krajce: Call me!

Do 3.4.2016 bude v Art & Event Gallery Černá Labuť, Na Poříčí 25, Praha 1, 8.patro výtahem, přístupná zajímavá výstava obrazů Martina Krajce: Call me!

Martin Krajc (* 30. dubna 1984, Praha) je český malíř žijící a tvořící v Praze.

V letech 1999–2003 studoval na SUPŠ Žižkov, obor scénografie. V roce 2003 byl přijat na Akademii výtvarných umění v Praze do ateliéru malby Michaela Rittsteina. V roce 2009 diplomoval.
Jeho expresivní pojetí malby se často lehce přehoupne i na čistě abstraktní obraz. Dříve byla jeho práce spojena s hiphopovou scénou, kdy maloval převážně breakdancery. Sám breakdance tancoval a doteď rád poslouchá hip hop.
Je členem malířské skupiny Obr., která vznikla roku 2006 (dalšími členy jsou Josef Achrer, David Hanvald a Karel Štědrý, původně též Ondřej Maleček).
Důležitou roli pro něj sehrála stáž ve španělském Madridu, kde se nechal inspirovat malíři jako Diegem Velázquezem či Franciskem Goyou. Tato stáž byla spjata s výtvarnou soutěží Seat Arte Emoción, kterou vyhrál.

CV: Wikipedia

www.martinkrajc.com

www.cernalabut.czFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy obrazů Martina Krajce: Call me!