Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy obrazů Markéty Lemberk a Evy Ova: Pocity

Do 28.6.2016 bude v Galerii u Zlatého kohouta, Michalská 3, Praha 1, přístupná výstava obrazů Markéty Lemberk a Evy Ova: Pocity.

Eva Ova

Prozaička a výtvarnice. Žije a pracuje v Praze.

Je původní profesí pedagog, výtvarná studia realizovala v soukromém atelieru Ak malíře a profesora na akademii umění v Havaně Francisca Paneca Cany a při svém pobytu tam konzultovala s dalšími umělci jako Ak. malířem Ernestem García Peňou a neméně slavnou malířkou a ilustrátorkou Ak. mal. Zaidou del Río. Její první výstava se rovněž uskutečnila v Havaně roku 1985. Roku 1989 se vrátila zpátky do Prahy, kde profesně zůstala u pedagogiky a vyučovala v průběhu více než dvaceti let, na dvou pražských gymnáziích, a výtvarné i literární tvorbě šetřila útržky pouze ze svého volného času.

Navíc vedla také jako umělecká ředitelka dvanáct let pražskou galerii Alma Pater, kde uspořádala na desítky výstav umělcům od nás i ze zahraničí. Sama vystavovala v kolektivních výstavách na řadě míst v naší republice, v zahraničí se pak zúčastnila kolektivní výstavě ve Forst Mayer na Floridě. Ze samostatných výstav patří k těm významnějším jistě výstava v Arcibiskupském zámku v Kroměříži, několik výstav v Praze – v galeriích či v interiérech pražských hotelů a v zahraničí výstava v Paříži v galerii Vire Vent na Montmartru.

Kromě malby pracovala také s keramikou a v roce 2003-4 absolvovala kurz malby na keramiku na Varaderu, kde uzavřela svůj kurs keramiky rovněž výstavou, kterou jsme mimochodem mohli shlédnout na satelitním kanále Cubavisión i u nás.

Kromě vlastní tvorby si zkusila realizovat také několik návrhů na vitráže či dřevořezby, které putovaly do soukromých interiérů či několika veřejných prostor.

V letošním roce (2014) se uskutečnila výstava jejich děl v kostelíku Maří Magdaleny v Mníšku pod Brdy, v potním areálu Skalka. Tato výstava byla zároveň vykročením novým směrem, neboť se rozhodla skončit ve školství a věnovat se umění na plný úvazek. Od tohoto září působí v Harmonizačním studiu Osm na Praze 6 jako výtvarník-galerista, kromě další volné činnostiFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy obrazů Markéty Lemberk a Evy Ova: Pocity