Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy obrazů Lyubena Petrova: Jezinky a dobyvatelé

24. 1.-17. 3. / Galerie Peron / Malba

Do 17.3.2018 bude v Galerii Peron,  U Lužického semináře 12, Praha 1, přístupná skvělá výstava obrazů Lyubena Petrova: Jezinky a dobyvatelé.

Lyube Petrov je bulharský umělec, který studoval na Fakultě výtvarných umění VUT v Brně. V České republice nalezl svůj nový domov a v současné době žije v Praze.

Lyube se ve své díle snaží transformovat příběh do něčeho zábavnějšího a zajímavějšího a vytvořit tak ve svém vizuálním ztvárnění zcela novou atmosféru. Jeho díla jsou charakteristická neskrývaným humorem, sarkasmem a prvky grotesky, citem pro detail každodenního života a zálibou v námětech, v nichž skutečnost nepozorovaně přechází v iluzi. Těmito nástroji vytváří alternativní realitu, která stírá rozdíl mezi minulostí a budoucností a kde se skutečnost snoubí se snem. Tato transformace vychází z autorova osobitého vnímání okolního světa stejně jako z jeho smyslu pro humor a pozitivního přístupu k životu.

Narodil se v Burgasu a malovat začal ještě jako žák v přímořském městě a nakonec absolvoval Sofijskou Akademii výtvarných umění, ve specializaci nástěnná malba. V roce 2011 získal magisterský titul v Ateliéru Malby II.prof.Martina Mainera Fakulty výtvarných umění VUT v Brně. Má za sebou již řadu samostatných i skupinových výstav.

 Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy obrazů Lyubena Petrova: Jezinky a dobyvatelé