Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy obrazů Lyube Petrova

Do 31.12.2015 bude v restauraci Plevel, Jindřišská 5, Praha 1 (vzadu v pasáži), přístupná výstava obrazů Lyube Petrova.

Expresivní malířské vyjádření, jasná intenzita a energické pastózní nánosy barev nebo osobitá plasticita jsou charakteristickými rysy malířské techniky Lyube Petrova. Široká škála výrazových prostředků předznamenává významovou bohatost fantaskních příběhů, skrytých v groteskních dílech, jež jsou plné sarkasmu, komiksové estetiky, nadsázky a humoru, ale i hlubších úvah o vztahu člověka a přírody, jež vedou k apokalyptickým závěrům.

Lyube Petrov se snaží transformovat každý příběh do něčeho mnohem zábavnějšího a zajímavějšího a dát tím celkově novou atmosféru tomu, co vidíme. Dosahuje toho neskrývaným humorem, sarkasmem a groteskou. Má oko citlivé pro maličkosti každodenního života, zálibu v tématech, která boří hranice mezi realitou a iluzí a vytváří tak prostor, kde minulost a budoucnost, stejně jako realita a fantazie přechází v jedno a to samé. Tato transformace čerpá z jeho pohledu na okolní svět, stejně jako z Lyubeho smyslu pro humor a optimismu.  Touto změnou publiku poskytuje nový pohled na realitu.

Narodil se v Burgasu a malovat začal ještě jako žák v přímořském městě a nakonec absolvoval Sofijskou Akademii výtvarných umění, ve specializaci nástěnná malba. V roce 2011 získal magisterský titul v Ateliéru Malby II.prof.Martina Mainera Fakulty výtvarných umění VUT v Brně. Je překvapivé, že ve svém věku má za sebou již několik samostatných výstav a účast na více než dvaceti společných výstavách a workshopech.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy obrazů Lyube Petrova