Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy obrazů Lukose Hey – nový směr tvorby

21. 8.-20. 10. / Cluster Gallery / Malba

Do 20.10.2019 bude v Cluster Gallery, Přívozní 1, Praha 7 (v objektu hostelu a hotelu Plus Prague (musí se projít hostelovou recepcí na dvůr zcela vpravo)), přístupná velmi zajímavá výstava obrazů Lukose Hey – nový směr tvorby.

Lukosova umělecká díla jsou dnes mezinárodně uznávaná jako díla, která vizuálně vysvětlují 4. dimenzi, což je vyšší, než nám známá 3. dimenze. „Jak vypadá koule zobrazená 4 dimenzionálně?“ … Lukos na tuto otázku nedávno odpověděl obrazem s názvem „Železniční stanice Vyšehrad projektovaná do Hopf fibration“. Jestli je to pro Vás matoucí, pak je to v pořádku :). Ale pro vydavatele časopisu Physics Today to byl první vizuální obraz, zachycující tento podivný jev, cosi v srdci naší existence a možná mapu k základnímu vesmíru v nás všech.

……….

Lukos Hey studoval na University of Newcastle and Hunter Institute of Technology pod uměleckým vedením Johna Morrise a Richarda Tippinga.

V současné době žije, tvoří a vyučuje umění v Praze. Motivy jeho obrazů jsou především australská krajina, oceány a inspirace pražskými zákoutími. Procestoval Evropu, Asii, USA a své dojmy z cest v podobě obrazů předvedl i ve své domovině, v Newcastlu a Sydney v Austrálii.

http://fotoroman.cz/lukos/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy obrazů Lukose Hey – nový směr tvorby