Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy obrazů Leny Liu: „My red silk thread“

Do 10.9.2018 bude v nové Gallery of Ukrainian Modern Art, V Jirchářích 12, Praha 1, přístupná výstava obrazů ukrajinsko-čínské malířky Leny Liu: „My red silk thread“.

O výstavě Leny Liu byste možná měli vědět, že jednou v roce 2005, když se Lena teprve usadila v Číně, jeden novinář se jí začal ptát na velmi citlivé téma. Řekl, že její život je jako stepní běžec a že nemá kořeny. Následně Lena Liu nakreslila pár obrazů, kde zobrazila svůj život v zahraničí jako strom a velkou loď najednou, nikoliv jako pouštní plevel. Kořeny jejího stromu jsou pod vodou, a loď rozváží nejlepší symboly Ukrajiny po celém světě. 

Tato výstava poskytuje unikátní možnost nahlédnout do duše osobnosti, v níž se těsně prolínají 2 totálně odlišné kultury. 

 Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy obrazů Leny Liu: „My red silk thread“