Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy obrazů Karoliny Rossi & Oway Rolland Open Day

9. 5.-30. 6. / ECOart SALON ROLLAND / Malba

Do 30.6.2017 bude v ECOart Salonu Rolland, Francouzská 17, Praha 2, přístupná zajímavá výstava obrazů Karoliny Rossi.

Eco Art Organic Beauty Salon & Showroom je místem, kde o vás pečují profesionálové špičkovou přírodní péči pro celé tělo. Prostory salonu jsou také vzdělávací akademií, uměleckou galerií a showroomem pro cokoliv, co s krásou souvisí. Propojujeme krásu těla, ducha a mysli. Od 9.5.2017 tak na sebe budete moci nechat působit umělecká plátna výtvarnice a autorky děl Karoliny Rossi, zatímco v průběhu salonní procedůry budete nasávat OWAY holistic – wellness atmosféru.

Karolina Rossi – ve své práci se pohybuji v několka rovinách:
1) Jak funguje lidská představivost ve chvíli, kdy něco známe pouze z jiných zdrojů a nemáme možnost se k věci sami fyzicky přiblížit? Jako dobrý příklad může posloužit třeba Mariánský příkop v Tichém oceánu, jehož největší hloubka přesahuje 10 000 metrů. Zatím je známo, že tu žije 13 druhů živočichů nejpodivnějších tvarů, uzpůsobených k životu v tak ohromné hloubce. Jen málokdo ale má možnost do Mariánského příkopu skutečně nahlédnout, a tak nám musí stačit to, co se o něm dozvíme zprostředkovaně a to, co nám dovolí vidět naše vědomí. Obdobným příkladem je i vesmír. Zajímají mě limity představivosti ve chvíli, kdy je stanoven konkrétní impuls bez jeho faktické znalosti.
2) Jakou podobu vytvoří mozek předmětu, který se teprve chystá spatřit? A jakou podobu vytvoří události, kterou se teprve chystá prožít? Účel zobrazení limituje představivost. Záleží na osobnosti pozorovatele a jeho postoji. Jde mi o moment očekávání, ve kterém má člověk tendenci svůj zážitek naddimenzovat nebo naopak z něj vytvořit záležitost bezvýznamnou.
3) Do jaké míry se dokáže jedinec, zahlcený informacemi, soustředit na jednu věc nebo jedno téma? V současné době čteme zprávy vpodstatě obřádek nebo přeskakujeme celé odstavce, abychom mohli tímto způsobem ještě stihnout přečíst další a další události a pojmuli co největší množství informací v co nejkratším časovém úseku. Na sociálních sítích si často neotevřeme obrázek, ale letmo jej prohlédneme, abychom tímto způsobem shlédli ještě několik desítek ne-li stovek dalších. Je člověk schopen se dlouhodobě soustředit na jednu věc, aniž by trpěl obavou, že mu utíká spousta dalších?

“ Kreslíř se snaží nejprve klasifikovat skvrnu. Například kaňku podle jistých kritérií, a pak ji zařadit do jakéhokoliv známého schématu. Schéma není výsledek procesu abstrakce a tendence zjednodušovat, představuje první přibližnou, nepřesnou kategorii, která se postupně upřesňuje, aby co nejvíc odpovídala reprodukovanému tvaru.”
Gombrich E. H., Umění a iluze

HOSTÉ:
Mike Djukeboxer – music
Jedním z hostů je „Mike Djukeboxer“, který svým neotřelým výběrem hudby právě pro tuto speciální příležitost navodí úsměv na rtech a neopakovatelnou atmosféru všem zúčastněným.

La Randa – vine bar
Za vším stojí naše láska k poznávání, cestování, dobrému jídlu a vínu. Procestovaly jsme v průběhu let mnoho zemí a poznaly různé kultury a gastronomie. Pro naši nabídku vín jsme se zaměřily na Evropu. Jednou z velkých srdcových záležitostí je pro nás italská Umbrie, malý region ve střední Itálii, kterému se říká „zelené srdce Itálie“. Tato úžasná a osobitá atmosféra se promítá do chuti místních vín. Jedno z prvních vinařství, které jsme navštívily, je Cesarini Sartori, které v nás vyvolalo myšlenku založení vlastního podniku, díky kterému můžeme krásy místních vinařství přinést i na český trh. Založily jsme společnost Tisvini s.r.o. a otevřely vinný bar s názvem po naší oblíbené lahvi vína z tohoto vinařství LA RANDA. Ve vinařství ctíme tradici, upřednostňujeme vinaře, kteří při výrobě vín dodržují tradiční postupy a vkládají do ní svoji osobitost. Tyto vinaře – naše dodavatele známe osobně, proto můžeme garantovat kvalitu a výjimečnost jejich produktů.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy obrazů Karoliny Rossi & Oway Rolland Open Day