Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy obrazů Jirky Housky: Pohlceno pralesem

29. 5.-29. 6. / Galerie Via Art /

Do 29.6.2017 bude v Galerii Via Art, Resslova 6, Praha 2, přístupná zajímavá a skvělá výstava obrazů Jirky Housky: Pohlceno pralesem.

MgA. Jirka Houska…
…narozen 1985 v Praze. Studoval střední Výtvarnou školu Václava Hollara a na Akademii výtvarných umění v Praze, v ateliéru prof. Zdeňka Berana. Věnuje se především figurální malbě a to nejvíce portrétům. Mezi jeho časné náměty patří i krajina, ale občas i sci-fi výjevy, či tajemná a vědě neznámá zvířata, což souvisí s jeho zájmem o přírodní vědy, především paleontologii a kryptozoologii. Od roku 2013 je zastoupen ve sbírce Národní Galerie.

V roce 2015 vyšla jeho série maleb na téma tajemných zvířat, jako ilustrace v knize Stezkami záhadných zvířat, předního českého kryptozoologa Ing. Jaroslava Mareše.
Od roku 2015 spolupracuje na dobrovolnické bázi s organizací Save-Elephants, která bojuje proti vyhubení slonů i jiných vzácných druhů, především ve Střední Africe. Od roku 2017 je oficiálně členem, taktéž na dobrovolnické bázi.

www.jirkahouska.czFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy obrazů Jirky Housky: Pohlceno pralesem