Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy obrazů Jaroslava Jerry Svobody

4. 11.-15. 11. / Jakubec Gallery / Malba

Do 15. 11. 2021 je v privátní Jakubec Gallery, Vodičkova 30, Praha 1 (pasáž divadla ABC) přístupná zajímavá prodejní výstava obrazů Jaroslava Jerry Svobody.

Narodil se v Klatovech. Nechce být tzv. „zaškatulkován“ v jednom stylu, považuje to za projev nevelké kreativity a někdy i nudné komerční ustrnulosti. Podle něj umění a styl musí mít vývoj. Proto se také nebojí experimentovat.

Abstraktní expresionalista, post-symbolista, post-modernista-nekonformista. Studoval malbu a sochařství na Středočeské výtvarné konzervatoři u prof. Hlaváčka a Palečka, poté v Kanadě na University of Art and Design Vancouver.

V Kanadě se sám také věnoval pedagogické činnosti na Stratherm Centrum Montreal a účastnil se charitativních aukcí např. Charity Fund Raising Events-Calgary Canada.Na svou charitativní činnost pak navázal i po návratu do České republiky účastí na charitativní aukci Vltavín v Praze. Tato aukce byla uskutečněna ve prospěch postižených záplavami a proběhla v rezidenci primátora Hlavního města Prahy a výstava dražených děl byla k vidění v pražské galerii Karolinum.

Jeho díla se nacházejí v soukromých sbírkách a galeriích nejen u nás, ale i ve světě.

Součástí výstavy je i obraz, který autor věnoval na charitu nadačnímu fondu LuckyBe Lucie Borhyové a výtěžek z prodeje ať už v galerii a nebo posléze při dražbě v aukčním domě, půjde na pomoc dětem na Neonatologickém oddělení nemocnice Na Bulovce v Praze.

Po skončení výstavy budou díla postupně nabídnuta v aukci na www.obrazyvaukci.cz

….

Všechny fotky ze společenské části vernisáže: fotograf Petr Novotný (já jsem byl moc brzo před zahájením).Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy obrazů Jaroslava Jerry Svobody