Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy obrazů Jana Uldrycha : Jeskyně

14. 9.-14. 10. / The Chemistry Gallery / Malba

Do 14.10.2017 bude v The Chemistry Gallery, Bubenská 1, Praha 7 (vstup od Vltavy), přístupná geniálně zajímavá a hustá výstava obrazů Jana Uldrycha : Jeskyně.

Vzhledem k tomu, že celá budova bývalých Elektrických podniků bude na konci října 2017 končit vzhledem k plánované rekonstrukci a vzhledem k prodeji budovy novému majiteli, bude to předposlední vernisáž The Chemistry Gallery ve stávajícím prostoru.

Výstava Jeskyně jednoho z nejtalentovanějších současných českých realistických malířů Jana Uldrycha, absolventa AVU z roku 2009 (ateliér Zdeňka Berana), zpracovává téma toho temného, co se skrývá v každém z nás. V Uldrychově charakteristickém figurativním vyjádření má toto téma podobu nadpřirozeně působících příšer na půl mezi člověkem a zvířetem anebo podobu skupinových šamanských či indiánských rituálů. Temná a ponurá atmosféra obrazů tak není nutně jediným pocitem, který v divácích po shlédnutí jeho nových obrazů zůstane. Tvorbu Jana Uldrycha jsme v minulém roce představili na veletrhu ART.FAIR v německém Kolíně nad Rýnem.

Hudba na vernisáži: SinnanFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy obrazů Jana Uldrycha : Jeskyně