Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy obrazů Ivany Baučič Bryndzové

5. 5.-30. 5. / Chodovská tvrz / Malba

Do 30.5.2015 bude v malé galerii Chodovské tvrze, Ledvinova 9, Praha 11 (dříve Praha 4), přístupná výstava obrazů Ivany Baučič Bryndzové. Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Karel Š.

Ivana Baučič-Bryndzová se narodila a vyrostla v Praze. V devatenácti letech ji přijali na Výtvarnou akademii v Záhřebu, kde ukončila své vzdělání a zde se také poprvé představila veřejnosti v chorvatských výstavních prostorech.
Cit pro krásu, umění a magii spolu s prožitými a vybranými vlivy malířství všech epoch, jsou spojeny silou jejího talentu v jedinečné a sebevědomé malířské výtvory.
Svůj vlastní malířský výraz Ivana dosahuje různýmí technikami od oleje, akryliku, akvarelu k pastelu. Ale technika v jejím případě není rozhodující, důraz je v barvě ve výrazném koloritu, díky kterému nastávají díla neobyčejné síly.
Vášeň vládne barvou a tvarem, rozum kompozicí. Vědoma si, že jsou již všechny příběhy dovyprávěny a všechna témata namalována, Ivana se připojuje k nekonečnému proudu umeleckého tvoření v nekonečné hře života na této planetě, které jenom umění dává sílu věčné existence.
Pod mottem : „Není důležitý motiv, důležitá je barva!“ ukazuje jedinečnost svého idejního přístupu k výtvarnému tvoření.

Ivana Baučič-Bryndzová se narodila 6.3.1967 a vyrostla v Praze. Další období života pak prožila v Chorvatsku v Záhřebu, kde se jí dostalo výtvarného vzdělání na Akademii výtvarných umění. V kosmopolitním duchu své nátury buduje kariéru, žije, vytváří a vystavuje v obou městech.

6.3.1967 narozena
1981-1985 gymnázium na Pražačce
1986 odchod do Záhřebu
1987-1995 Akademie výtvarných umění v Záhřebu ( Chorvatsko ) obor malířství
1997 návrat do Prahy

http://www.ivanabb.net/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy obrazů Ivany Baučič Bryndzové