Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy obrazů Elzbiety Grosseové: Neprošlapaná cesta

6. 1.-3. 2. / Divadlo Viola / Malba

Do 3. 2. 2023 je ve foyer Divadla Viola, Národní 7, Praha 1, přístupná výstava obrazů Elzbiety Grosseové: Neprošlapaná cesta.

Otevřeno vždy od 16:00 ve dnech představení.

Elzbieta Grosseová
se narodila ve Varšavě v Polsku. Žije a pracuje v Horoměřicích u Prahy. Je absolventkou Krásných Uměni ve Varšavě, v ateliéru prof. Strynkiewicze, katedra sochařství.

Po návratu do Prahy v roce 1972 se ve své profesionální výtvarné činnosti věnuje volné plastice, unikátní tvorbě a designu v keramickém materiálu, porcelánu, strukturálním obrazům a kolážím.

Od roku 1990 věnuje veškerou energii osobitému znázornění sochařských objektů.

Za svoji tvorbu obdržela řadu světových ocenění, titul Master ceramic artist. V roce 1995 získala Hlavni cenu Premio Aquisto v Italské Faenze. Na pozváni začala pracovat, přednášet a vystavovat v USA, New Yorku, Izraeli, Číně, Korei, Japonsku, Litvě, Lotyšsku, Estonsku, Francii, Maďarsku, Belgii a Beneluxu (v těchto zemích je zastoupena ve sbírkách národních muzeích. Současně následovaly cesty na mezinárodní sochařská a malířská sympozia. Výběr realizací: Socha Melodie, 6 m, Varšava, Mříž, Zámek Wilanov, Varšava, Krokodýl, Dobřichovice, Vlna, Stromy, Londýn, Rozhovor, Shigaraki , Japonsko, Balance, 3 sochy v parku Beer-Sheva, Izrael.

Je členkou mezinárodní prestižní výběrové organizace výtvarníků se sídlem v Ženevě.

http://elzbietagrosseova.com/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy obrazů Elzbiety Grosseové: Neprošlapaná cesta