Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy obrazů Dominika Běhala: Nástin

Už jen do 20.7.2016 poběží v prostorech uměleckého studia spolku Prám, Čerpadlová 4b, Praha (vlak, tram, bus Nádraží Libeň), zajímavá výstava obrazů Dominika Běhala: Nástin. Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr.

Nové obrazy Dominika Běhala pracují s náznakem a volně asociativní poetikou motivů z předloh historických fotografií. V malbách vytvořených technikou suchého pastelu a akrylu na plátně definuje obvykle světlem zalité výjevy a předměty jejich stín. Ten je stavebním prvkem obrazu i nositelem minimalizovaného příběhu.

Černou kuchyni plní, a nakonec překrývá šedivý kouř a proces malby bourá iluzi. Slavnostní pohár, jenže jen lehce nahozený – lze to chápat jako vítězství? V touze nahlédnout do prostoru v temném suterénním okně náhle cítíme, že nevíme, co stojí přímo před námi. Je daný výraz tváře důsledkem citového pohnutí, nebo bolesti z opakovaného přepisu z jednoho média do jiného? Staletý dub se v bouři nejistě nahnul do harmonické kompozice se zvětšenou lesní kaplí. Z dekorované plochy pozadí vystupuje mosazný svícen a jeho stín.

Oficiální web autora
www.dominikbehal.com

Osobní stránka autora ve Studiu PRÁM
www.pramstudio.cz/dominik-behal/

Více info o výstavě
www.pramstudio.cz/program/dominik-behal/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy obrazů Dominika Běhala: Nástin