Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy obrazů Asparucha Sarbova a Geraksi Geraksieva: Směr: Východ – Západ

Do 4.8.2017 bude v Bulharském kulturním institutu, Klimentská 6, Praha 1, přístupná výstava obrazů Asparucha Sarbova a Geraksi Geraksieva: Směr: Východ – Západ.

Bulharský kulturní institut v Praze v partnerství s obcí Plovdiv a nadací Plovdiv – Evropské hlavní město kultury 2019 představují dva zajímavé a smysly laskající autory. Asparuch Sarbov a Geraksi Geraksiev jsou představiteli současné generace bulharských malířů bez akademického vzdělání. V posledních letech pracují společně na různých úspěšných art-projektech.

Jedním z takových projektů je výstava Směr: Východ – Západ. Expozice představuje práce různého stylu, které zcela cíleně provokují city, emoce a reakce publika na fundamentální a základní lidské hodnoty. Obrazy jsou průnikem mezi expresivní kresbou a hlubokou realistickou malbou.

Asparuch Sarbov se narodil v bulharském městě Asenovgrad. Je žákem velkých bulharských umělců Georgi Kovačeva a Kosty Foreva. Pracuje v oblasti realistické malby, rozvíjí vlastní styl dosažením balance mezi barevností a vlastností materiálu. Uspořádal více jak dvacet samostatných výstav v Bulharsku a v zahraničí, účastní se mnoha společných uměleckých projektů. Jeho práce jsou majetkem galerií a soukromých sbírek v Bulharsku, USA, Německu, Portugalsku, Norsku, Turecku, Řecku aj. Je členem Sdružení plovdivských umělců.

Geraksi Geraksiev se narodil v bulharském městě Asenovgrad. Je žákem výtvarníka Angela Michajlova. Základní linií jeho tvůrčího procesu je věčná meta lásky a štěstí. Účastní se mnoha samostatných i společných výstav v Bulharsku, Itálii, Německu, Rusku, JAR, Lucembursku, USA aj. Je členem Sdružení plovdivských umělců.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy obrazů Asparucha Sarbova a Geraksi Geraksieva: Směr: Východ – Západ