Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy obrazů Aleny Anderlové: „Fly“ a prodejní instalace Yvety Kroupové: „Related“

Do 30.6.2016 bude v Hip. Running Clubu & gallery, Černomořská 3, Praha 10 (kousek pod Krymskou), přístupná zajímavá výstava obrazů Aleny Anderlové: „Fly“ doprovázená prodejní instalací Yvety Kroupové: „Related“.

Alena Anderlová:

V prostoru galerie v H.R.C. představuji sérii obrazů se sportovní tématikou. Obrazy atletů vznikly v roce 2013 jako součást většího celku. V roce 2013 byly poprvé vystaveny v galerii NEXT v Drážďanech. Toto je jejich premiéra v Praze. Malbou sportovců se zabývám delší dobu. K mým oblíbeným námětům patří cyklisté, motorkáři, atleti a v poslední době také snowboardisté , skejťáci a vzpěrači. Zajímá mě zachycení fáze pohybu a výrazu sportovců. Záznam fáze skoku v momentu vznášení . Sportovci letí jako ptáci po obloze avšak v mých obrazech nikdy nedopadnou na zem. Mohou se neustále vznášet v jakémsi bezčasí. Vzdáleně tak navazuji na téma levitace, kterým jsem se zabývala a stále zabývám. Inspirací mi byly také grafiky Francisca Goyi, které zachycují tajemné okřídlené postavy letící na nebi.

www.alenaanderlova.cz

YVETA KROUPOVÁ

JE ILUSTRÁTORKA, GRAFIČKA A DESIGNÉRKA INTERIÉROVÝCH INSTALACÍ. STUDOVALA PRODUKTOVÝ DESIGN, ALE VÍC NEŽ DESIGNU SE VĚNUJE VOLNÉ TVORBĚ. HLAVNÍM MÉDIEM JE DIGITÁLNÍ ILUSTRACE. ZPRACOVÁVÁ V NICH VAZBY VE VZTAHU K DRUHÝM LIDEM, POTŘEBÁM A UDÁLOSTEM A VYPRÁVÍ PŘÍBĚHY ŘÍZENÉ ČISTĚ INTUITIVNÍM POCITEM.

PŘI DEKÓROVÁNÍ NEBO TVORBĚ MALÝCH PŘEDMĚTŮ NEJRADĚJI POUŽÍVÁ JEDNODUCHÉ TECHNIKY, KTERÉ VYŽADUJÍ TRPĚLIVOST A ČAS.

PRODEJNÍ POP-UP SE JMENUJE RELATED / SOUVISÍCÍ. PROTOŽE VŠECHNO SE VŠÍM SOUVISÍ A STÁLE NĚKAM SOUVISLE POKRAČUJE. JSOU TO VYBRANÉ PŘEDMĚTY A TISKY, KTERÉ SPOLU ZDÁNLIVĚ VŮBEC NESOUVISÍ.

www.yvetakroupova.tumblr.comFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy obrazů Aleny Anderlové: „Fly“ a prodejní instalace Yvety Kroupové: „Related“