Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy obrazů ak.mal. Brigity Krumphanzlové

1. 9.-20. 9. / Café AdAstra / Malba

Do 20.9.2016 bude v café AdAstra, Podskalská 8, Praha 2, přístupná výstava obrazů ak.mal. Brigity Krumphanzlové.

Akademická malířka Brigita Vyhnalová Krumphanzlová

je absolventkou Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze, Ateliéru textilní tvorby vedeném profesorem Bohuslavem Felcmanem. Po ukončení školy následovala stáž v Oděvním ateliéru u profesorky Zdeňky Bauerové. Malování se věnovala již od dětství, první samostatnou výstavu měla ve dvanácti letech ve Voticích, o rok později v Šímově síni v Benešově. Po ukončení vysoké školy navrhla například desény uniforem pro ČSA. Dále vytvořila řadu obrazů malovaných olejem, temperou, akvarelem, pastelem, různými kombinovanými technikami a speciálními barvami na hedvábí, a také interiérové doplňky, ručně tkané gobelíny, tištěné a malované látky a oděvní doplňky.

Během svého desetiletého pobytu ve Švýcarsku často vystavovala v tamních galeriích a spolupracovala s textilními firmami a butiky.

Maluje obrazy různými technikami, často do konkrétních interiérů či společenských zařízení. Zajímá ji komplexní řešení obytného prostoru s uplatněním obrazů a tapisérií, stejně jako textilních doplňků, osvětlovacích těles kombinovaných s hedvábím atd.

Kromě hedvábných doplňků, inspirovaných Lobkovickou sbírkou, určených pro Lobkovický palác v Praze a zámek Nelahozeves spolupracuje s největším českým hudebním festivalem Podblanický hudební podzim, společností ELTSEN, galeriemi v Praze, Kutné Hoře, Karlových Varech, Mariánských Lázních, Benešově a dalšími. Vystavuje v galeriích evropských zemí a USA.
Některá její díla byla použita jako dárky pro významné osobnosti, jako například Baracka Obamu, vévodkyni z Kentu, Josefa Suka, Arnošta Lustiga a mnohé další.

Na festivalu umění v burgundském Auxerre získala Cenu starosty města.

www.brigita-k.cz

www.facebook.com/brigita.krumphanzlovaFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy obrazů ak.mal. Brigity Krumphanzlové