Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy obrazů Adama Jílka „Vysněný svět“

Do 30.10.2018 bude v Galerii „Toyen“ v podzemí Informačního centra MČ Praha 3, Milešovská 1, Praha 3 (přímo na Náměstí Jiřího z Poděbrad), přístupná zajímavá a krásná výstava obrazů Adama Jílka „Vysněný svět“.

Otevřeno: Po, St 9-19 hodin; Út, Čt, Pá 9-16 hodin. Vstup zdarma.

Samostatná výstava jednoho z nejvýraznějších malířů své generace. Realisticky malované obrazy s nádechem humoru a satiry, které našly svůj nový domov až v dalekém Miami (USA). Nyní je před Vámi jedinečná možnost prohlédnout si naživo přes dvacet nových obrazů tohoto mladého umělce.

MgA. Adam Jílek nar. 29.3.1989, Praha, Česká republika. Absolvent Akademie výtvarných umění v Praze, který prošel mnoha ateliéry – od klasické malby až po restaurování klasických malířských děl. Za tu dobu si stihl vyvinout výrazný formální i obsahový rukopis. U jeho tvorby lze vysledovat jednu stěžejní linii, která se vine celou jeho malířskou tvorbou. Tato linie se vztahuje k nejzákladnějším věcem lidského bytí, jako je animalita, agrese, smrt a možnosti libosti v podmínkách tohoto světa. Jakkoliv mohou takto pojmenovaná témata vyvolávat pachuť patetismu a přílišné existencionální tíhy, autor nemá potřebu se k nim z tohoto úhlu stavět.

http://adamjilek.cz/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy obrazů Adama Jílka „Vysněný svět“