Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy obrazů a objektů Kateřiny Kryslové

19. 8.-30. 9. / Hospůdka Nad Viktorkou / Malba

Do 30. 9. 2021 bude v Hospůdce nad Viktorkou, Bořivojova 79, Praha 3, přístupná zajímavá výstava obrazů a objektů Kateřiny Kryslové.

Kateřina Kryslová je pedagožkou Školy SPMP Modrý klíč – což je nezisková nestátní organizace poskytující sociální služby dětem i dospělým lidem s mentálním a kombinovaným postižením.

Autorka o svojí tvorbě píše:

Výtvarný projev se pro mě stal útočištěm radosti i starosti, moje území, moje teritorium, místo, kde si můžu svobodně dělat, co chci. Prolínání se nápadů a technik a odvaha pustit toho druhého na svoje území a respektovat ho.“
Kromě řemesla jsem se začala věnovat experimentování s různými technikami. Spolupracuji s dvěma výtvarníky Filipem Kazdou, Jardou Kerblem a řezbářem Pavlem Kodejšem.
Ilustrovala jsem nějaké brožury s psychiatrickou tématikou “ Schyzoafektivní porucha a jak se jí bránit“. Moje motivy byly použity jako reklama na psycho farmaceutika, dále třeba ilustrace titulní strany časopisu Vesmír….
Pracuji jako odborný asistent v sociálních službách v Modrém Klíči, kde vedu klienty s mentálním a kombinovaným postižením v chráněné dílně – kovovýroba šperky, výroba ručního papíru, smalty, malování obrazů atd.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy obrazů a objektů Kateřiny Kryslové