Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy obrazů a kreseb Therése Rosier a Eva Chawwá

Nejméně do 30.6.2015 bude ve večerní kavárně Souterrain, Bělehradská 82, Praha 2, přístupná zajímavá výstava obrazů a kreseb Therése Rosier a Eva Chawwá.

Tyto umělkyně společně absolvovaly uměleckou školu designu.
Therese se nyní zabývá realistickou kresbou a malbou portrétů, podstatnou část svých prací soustředí na téma pin-up artu, který v ČR není příliž rozšířený.
Eva se v tomto cyklu naopak věnuje surreálné abstraktní tvorbě, která je spojením malby na plátna se socháním.

Therése Rosier představí kombinovanou techniku kresba, tuš, akvarel, akryl :
K vidění bude průřez tvorbou, některé kousky z cyklu La Femme, obrazy oslavující ženskou krásu, cyklus je provokativní, erotický, zasněný a elegantní, tak jako vyobrazené múzy.
Dále komiksový cyklus, který představí oblíbené komiksové / seriálové a filmové postavy.

Eva Chawwá představí soubor obrazů akryl na plátně, sádra:
Soubor obrazů se zdánlivě nepříznačným názvem (KRA)JINOMALBA je mé surrealistické vyjádření krajiny. Ať již zemského původu či nikoli.
Pro toto ztvárnění a název jsem se inspirovala myšlenkou, že právě to, co je pro české malířství nejtypičtější, čili krajinomalba, je zároveň často nepochopitelně českou veřejností i moderní malbou odsunováno do pozadí výtvarného pojetí.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy obrazů a kreseb Therése Rosier a Eva Chawwá