Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Obnovená tvář – předměty ze Sýrie restaurované v Národním muzeu

Pouze do 17. 5. 2023 je v historické budově Národního Muzea, Václavské náměstí 68, Praha 1, přístupná velmi zajímavá výstava Obnovená tvář – předměty ze Sýrie restaurované v Národním muzeu.

Národní muzeum už od roku 2016 poskytuje na základě vládního programu pomoc Sýrii při záchraně válkou poničeného světového kulturního dědictví. V rámci tohoto programu byly z Národního muzea v Damašku transportovány sbírkové předměty určené k restaurování těmi nejlepšími odborníky z konzervačních a restaurátorských pracovišť Historického muzea Národního muzea. Jedná se o 20 převážně kovových artefaktů z doby bronzové (z období 2500–1500 př. n. l.) a z antiky. Mezi nejvzácnější předměty, které jsou po zásahu restaurátorů Národního muzea vystaveny v Historické budově, patří bronzové sošky, bronzová jehlice z Ugaritu a tři kamenné náhrobní reliéfy z Palmýry (dvě sochy žen a jedna socha muže).

Výstava v Historické budově je krátkodobá, neboť po dvou měsících budou artefakty navráceny zpět do Sýrie.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Obnovená tvář – předměty ze Sýrie restaurované v Národním muzeu