Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy objektů a svítidel Martina Přibyly

Do 29.2.2016 bude v Gulzan Concept Store, Národní 38, Praha 1, přístupná výstava svítidel a objektů Martina Přibyly.

Martin Přibyla je umělcem, designerem, hudebníkem, biologem, ale také profesionálním pilotem. Jeho práci formuje fascinace materiálem samotným a jeho mechanickými kvalitami. Široký záběr talentu se transformuje do neobvyklého citu pro kombinování elementů, stylů i materiálů. Zájem o přírodu a biologii se projevují silnou vazbou na přírodní materiály, zatímco hudební kariéra má dozvuky v rytmické kompozici designu, ale i využití prvků s hudebními nástroji.

Jako umělec Martin Přibyla přináší novou perspektivu, lehkost a nadhled vlastní člověku, který tráví velkou část svého času v oblacích. O to zajímavější je pak pevná a zemitá kvalita jeho práce vycházející z novátorského využití exotických a netradičních materiálů.

U nás představí své unikátní objekty z kůže, dřeva a dalších přírodních exotických materiálů. Ocenění Objev roku 2015 Galerie NoD potvrzuje, že Martin Přibyla je vycházející hvězdou české umělecké scény, o které se vyplatí vědět včas. Při nesporném přesahu do designu a nekonvenčním využití celého spektra materiálů jeho práce vykazují důmyslný přístup jak k umění samotnému, tak jeho aplikaci v prostoru.

www.martinpribyla.comFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy objektů a svítidel Martina Přibyly