Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy NOVA FORMA 1 (Klub Gumárna Čáslav)

Do 5. 9. 2021 bude v Klubu a galerii Gumárna, Karla Pazderského 2045, Čáslav, přístupná velmi zajímavá skupinová výstava NOVA FORMA 1 . 

Otevřeno ve středu a sobotu od 14:00 do 18:00 hodin.

Vystavující umělci: Jiří Černický, Barbora Fastrová a Johana Pošová, Richard Loskot, Karíma Al-Mukhtarová, Petr Nikl, unconductive trash (Rudi Koval a Michal Pěchouček), Viktor Pivovarov, Michal Strach, Kamila Ženatá

Kurátorka výstavy: Zdenka Švadlenková

Výstava NOVA FORMA 1 volně navazuje na loňskou expozici Kostky. Název výstavy byl odvozen od nové platformy NOVA FORMA a jejím leitmotivem je úvaha nad tím, co pro umělce i diváka znamená nová forma.

Kurátorka Zdenka Švadlenková oslovila společně s týmem NOVA FORMA desítku špičkových českých výtvarníků reprezentujících tři generace a vyzvala je k realizaci uměleckého díla na míru charakteristickému industriálnímu prostoru.
 
Umělcům byla položena stejná otázka: co pro ně znamená nová forma. Každý výtvarník se k tématu postavil vlastním originálním způsobem a vzniklo devět působivých, prostorově velkorysých instalací. Divák uvidí například dílo složené ze 72 prodlužovacích kabelů Jiřího Černického (Tání jedničky), zdánlivě veselý svět plyšových a plastových hraček Kamily Ženaté (Happy Planet), digitální iluzi Richarda Loskota, do které lze vstoupit, či velkoformátový obraz vytvořený elektronickými brouky řízenými Petrem Niklem. Lákavá je i prezentace díla Viktora Pivovarova, jehož retrospektivní výstavu je možné aktuálně zhlédnout i v Národní galerii v Praze.
 
www.novaforma.art
 
Výstavu pořádá platforma NOVA FORMA za podpory Schrödingerova kočka, z. s., Klub Gumárna, Slévárna Losenický, s. r. o. Produkce výstavy: Alena Losenická
 
After party – Tea Jay Ivo – hudba k poslechu i tanci.


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy NOVA FORMA 1 (Klub Gumárna Čáslav)