Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Nevydané toulky jednoho Moravana po Španělsku 19. století

Do 1.4.2017 bude v Institutu Cervantes, Na Rybníčku 6, Praha 2, přístupná velmi zajímavá výstava Nevydané toulky jednoho Moravana po Španělsku 19. století.

Výstava představuje 18 originálních, dosud nevystavených akvarel z cesty do Španělska a španělských kolonií, kterou v roce 1864 uskutečnil český hrabě Alfred Harrach.

Harrach byl potomkem velvyslanců Rakousko-uherské říše na madridském dvoře. Podle tehdejšího trendu, kdy se cestovatelé snažili zdokumentovat cestu do historicky zajímavých destinací, vzal s sebou rakouského malíře Carla Goebela, který na malých obrázcích zachytil krajinu a postavy, které na svých cestách potkali.

Carl Goebel (1834 – 1899) – rakouský malíř a litograf. Pocházel z rodiny malíře Carla Petera Goebela a studoval u svého děda Josefa Kliebera, později i na vídeňské akademii u prof. Carla Gsellhofera. Zaznamenal revoluční události ve Vídni na mnoha kresbách, akvarelech a litografiích. Ve svém díle byl silně ovlivněn Josefem Danhauserem a Peterem Fendim.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Nevydané toulky jednoho Moravana po Španělsku 19. století