Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy NEON MINDS: Dohnalová, Koblen, Wildmoons

Do 30. 4. 2024 je v Kulturním centru Průhon, Socháňova 1220/27, Praha 6 – Řepy, zdarma přístupná v galerii a v 1. patře velmi zajímavá a rozsáhlá výstava NEON MINDS: Dohnalová, Koblen, Wildmoons.

Dvě malířky (Dohnalová, Koblen) a fotografka – básnířka (Wildmoons) se doposud potkávaly na pražských vernisážích a na sociálních sítích, ale nyní se poprvé setkávají i jako spoluvystavující pod střechou KC Průhon. Jejich tvorba má v obsahové rovině silné společné znaky – je autobiografická, symbolická a introspektivní.
 
Ačkoliv na první vjem je Barbořin něžný akryl zcela jiný než Zařina punková poezie, syrová jako jsou i její fotky, uvidíte, že obě autorky popisují krásu, křehkost a určitou lyričnost. Každá po svém. Neopopová, kontrastní i zasněná malba Karoliny Koblen pak stojí asi někde uprostřed a dva póly mezi Barborou a Zarou spojuje. Neonů a světel, jak název napovídá, uvidí divák na výstavě hodně pouhýma očima, ale nejvíce té báječné neonově barevné záře je skryto pod povrchem, v mysli. Pojďte s námi hledat pukliny a problesky.
 
Kurátorem je Jiří Primas


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy NEON MINDS: Dohnalová, Koblen, Wildmoons