Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Nejsme tu sami: Příběhy našich menšin

Do 22.12.2016 bude v galerii Domu národnostních menšin, Vocelova 3, Praha 2 (u I.P.Pavlova), přístupná výstava Nejsme tu sami: Příběhy našich menšin.

Je to výstava o lidech, kteří nosí pro nás neobvyklá jména a za nimi skrývají ještě ojedinělejší příběhy. Jsou to například Vietnamka Nhung Nechybová, Bulhar Kiril Berkovski nebo Řekyně Aikaterini Franc Sgourdeou, kteří v ČR našli nový domov.

Výstavě předcházelo natáčení s lidmi, kteří zastupují v České republice menšiny, a jejichž vzpomínky jsou nyní uloženy v archivu Paměť národa. Focení s pamětníky jsme pojali jako výzvu reflektovat jejich pohled na Čechy a češství, a proto každý z nich drží v ruce artefakt, který pro něj češství symbolizuje. Pokud vás zajímá, jaké artefakty to jsou, přijďte se podívat na výstavu, která bude k vidění v Domě národnostních menšin do konce prosince.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Nejsme tu sami: Příběhy našich menšin