Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Nejkrásnější české knihy roku 2015

Do 29.5.2016 bude v Letohrádku hvězda, obora Hvězda, Praha 6, přístupná velmi zajímavá výstava Nejkrásnější české knihy roku 2015.

Na výstavě s názvem 51+ je k vidění všech 202 přihlášených knih do letošního ročníku soutěže, mezi nimiž budou návštěvníci moci také vybírat svou nejkrásnější knihu. Vydavatel, jehož publikace obdrží nejvyšší počet hlasů, získá Hvězdnou cenu diváků a čtenářů. Touto cenou jsou všechny knihy, které se účastnily soutěže NČKR 2015. Při příležitosti NČKR 2015 vznikl katalog 51+ s grafickou úpravou Adama Macháčka, reportážemi Aleše Palána a fotografiemi Martina Hlavici.

Ve středu 20. dubna 2016 proběhlo v letohrádku Hvězda slavnostní vyhlášení cen 51. ročníku soutěže Nejkrásnější české knihy roku 2015, kterou každoročně pořádá MK ČR a PNP. Letošní ročník je obohacen o zcela nový rozměr. Kromě tradiční odborné komise složené ze znalců knižního designu hodnotila knihy i Nejkrásnější komise: šest desítek osobností, mezi nimiž byli známá zpěvačka, filozof, muž bez domova, předškolní dítě a mnozí další, kteří přijali pozvání od autorů koncepce Kateřiny Šedé a Adama Macháčka. V Malé vile PNP se tak při volbě nejkrásnějších knih mohli setkat např. Jan Hřebejk s Lukášem Pollertem nebo Zuzana Bydžovská s Michalem Horáčkem.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Nejkrásnější české knihy roku 2015