Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Nahraj. Zabal. Vydej. Sám! (magnetofonové kazety 70. – 90. let a jejich nezávislá distribuce)

Do 12. 5. 2022 bude v Popmuseu – Muzeu a archivu populární hudby Kaštan, Bělohorská 150, Praha 6, přístupná zajímavá výstava Nahraj. Zabal. Vydej. Sám! (magnetofonové kazety 70. – 90. let a jejich nezávislá distribuce).

11×7×1,5 cm. Toto jsou rozměry fenoménu jímž se zabývá první letošní výstava v Popmuseu–kazetám a jejich obalům.

Krabičkám, které v roli konzervy na hudbu a nástroje jejího sdílení rozšířily možnosti gramodesek a cívek s magnetofonovými pásky, aby nakonec předaly štafetu kompaktním diskům a následně jedničkám a nulám.

Výstava sleduje jejich stopu v českém a slovenském hudebním prostředí, se zvláštním důrazem na roli kazety jako alternativního nosiče k produkci oficiálních hudebních vydavatelství. A také jako svébytného artefaktu s originálním designem, který má v dnešní éře odhmotnění hudby obzvláštní šmak a dovede vyvolat orkán vzpomínek přeživších i úžas později narozených.

S.T.C.V., Fist Records, Fecal Records, S.I.R., 2nd vision, to vše a ještě víc….Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Nahraj. Zabal. Vydej. Sám! (magnetofonové kazety 70. – 90. let a jejich nezávislá distribuce)