Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Na hraně: šperk – objekt – kámen

9. 12.-6. 3. / DOX / Šperkařství

Do 6. 3. 2022 bude v centru současného umění DOX, Poupětova 1, Praha 7, v designshopu Dox by Qubus přístupná velmi zajímavá výstava Na hraně: šperk – objekt – kámen.

Výstava Na hraně tematizuje možnosti využití kamene jako primárního stavebního prvku šperku a zároveň upozorňuje na tenkou, ba téměř neviditelnou hranici mezi autorským šperkem a drobnou plastikou.
 
Martin Verner se ve svém doktorském výzkumu na Fakultě umění a designu UJEP zbývá způsoby zpracování kamene ve šperkařské tvorbě, a proto k účasti na výstavě přizval čtyři výtvarníky, kteří s tímto materiálem ve své tvorbě invenčním způsobem pracují – Ludmilu Šikolovou, Miu Čopíkovou, Pavla Opočenského a Karla Votipku.
 
kurátorka výstavy: Tereza Vernerová Volná


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Na hraně: šperk – objekt – kámen