Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Most přes umění – současná honduraská malba

Do 4.10.2018 bude v Latin Art Gallery, Jungmannova 3, Praha 1, přístupná zajímavá výstava Most přes umění – současná honduraská malba.

Vystavují malíři Julio Visquerra, Omar Sanchez, Ruben Salgado a Orlando Roque.

Každý profesionální umělec, zejména v 21. století, cítí potřebu najít nové prostory pro dialog, uznání a výměnu. Proto se Julio Visquerra, Omar Sanchez, Ruben Salgado a Orlando Roque rozhodli s podporou „TovArt Art Consultant“ rozšířit itinerář a představit své obrazy ve dvou nových kulturních centrech Evropy, v Berlíně a v Praze.

Výstava představuje výjimečné obrazy čtyř honduraských malířů. Kromě přátelství a společného občanství, spojuje tyto čtyři malíře jejich úzký vztah k oblasti figurace a ikonografickým liniím, soustředěným na lidské tělo. Zároveň se v jejich uměleckých dílech zřetelně jeví hodnota smyslnosti, krásy, morálky i uznání přirozené lidskosti, stejně jako lidské povahy.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Most přes umění – současná honduraská malba