Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy monotypů Luboše Plného a oslava vydání bibliofilie Davida Cajthamla

Do 28.11.2017 bude v uměleckém knihkupectví Kavka Books, Krocínova 5, Praha 1 (kousek od Národního Divadla), přístupná zajímavá výstava monotypů Luboše Plného. Současně s vernisáží proběhla oslava vydání bibliofilie Davida Cajthamla, který vytvořil ilustrace k básni Svatební košile od Karla Jaromíra Erbena.

Luboš Plný v KAVCE vystaví svá raná díla, ke kterým má prostý příběh – tvořil je na začátku 90. let, kdy byly poměry v České republice stále uvolněné. Chodil na starý židovský hřbitov, který byl tehdy ještě jednoduše přístupný, snímat otisky náhrobků. Z těch vytvářel jedinečné monotypy, které máte možnost poprvé vidět na této výstavě.

David Cajthaml vytvořil šest suchých jehel, které ilustrují báseň Svatební košile od Karla Jaromíra Erbena. Báseň s ilustracemi vydává společně s knihkupectvík K-A-V-K-A jako bibliofilii v nákladu čtyřiceti kusů. Prvních patnáct z těchto bibliofilií je kolorovaných, výtisk číslo 1–5 jsou autorské tisky.

Knihu bude možné od 17. 10. objednat formou subskribce. Nové informace sledujte na facebookové události.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy monotypů Luboše Plného a oslava vydání bibliofilie Davida Cajthamla