Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Momenty – fotografie z festivalu Prague Pride 2022

Do 31. 1. 2023 bude v sídle Prague Pride, Železná 18, Praha 1, vždy během Otevřených čtvrtků (15:00–21:00) a během dalších akcí přístupná výstava Momenty – fotografie z festivalu Prague Pride 2022.

Když se na fotky z festivalu přestanete dívat marketingovou a reportážní perspektivou, objevíte fascinující momenty a v nich schované osudy, příběhy a emoce.

Jedním z úkolů festivalových fotografek a fotografů je pořídit atraktivní záběry pro propagaci dalšího ročníku. Výstava Momenty je protiváhou těmto „fotobankovým“ snímkům, které mají být jasně čitelné a líbivé. Ačkoliv o festivalu často přemýšlíme jako o akci pro tisíce lidí, na lidi jako takové můžeme paradoxně zapomínat. Přitom jsou to právě jednotlivé osudy a momenty, z nichž celý festival sestává.

Myšlenka udělat výstavu se zrodila až ex post. Když jsme s koordinátorkou fotografů a fotografek Kristýnou Svobodovou procházeli tisíce snímků z festivalu, uvědomili jsme si, že je mezi nimi spoustu nádherných fotek, které nás nutí k zamyšlení. Kdo jsou ti lidé? Jaké jsou jejich příběhy, vztahy, pocity? Co situaci předcházelo a kam dál směřovala? Byla by škoda, kdyby fotky s takovým potenciálem zůstaly jen v archivu.

Zastavte se stejně jako čas na fotografii a nechte na chvilku utéct myšlenky zpět k festivalovým momentům – těm, které vidíte zde, i těm, které jste třeba sami prožili.

Martin Lyko, kurátor

Autorky a autořiFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Momenty – fotografie z festivalu Prague Pride 2022