Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Miroslav Mlynář: plastiky – obrazy – reliéfy (k jubileu)

Do 29.3.2019 bude ve výstavních prostorech showroomu ASSO Biskupská 8, Praha 1 (v podzemí), přístupná zajímavá výstava Miroslav Mlynář: plastiky – obrazy – reliéfy. Výstava se koná k životnímu jubileu tohoto významného umělce.

Miroslav Mlynář, akademický sochař a medailér se narodil 10.10.1938 ve Lhotce u Žamberka. Žije a pracuje v Praze. V roce 1960 nastupuje studium na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze do sochařského atelieru prof.Josefa Malejovského a po roce do soch.atelieru prof.Stanislava Libenského.  Na střední um. školu nastupuje se zájmem o kresbu a malbu. Na škole studuje obor tavené skleněné plastiky u prof.Jana Černého a tím na mnoho let je veden jeho zájem do sochařské oblasti.Po studiu SUPŠS zůstává jako asistent při oboru tavené plastiky a zavádí uměleckou výrobu tavených kamejí v družstvu Severoznak. V roce 1960 nastupuje studium na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze do sochařského atelieru prof.Josefa Malejovského a po roce do soch.atelieru prof.Stanislava Libenského.Zde vedle skla pracuje se dřevem a kamenem v sousední speciálce.Tolerantní a osvícené vedení prof. Libenským mu dovoluje uplatnit v atelieru disciplinu nízkého reliéfu plakety a medaile.Jako součást státnice zde vzniká medaile k 85.narozeninám Pabla Picassa vedle tavené plastiky a foukaného skleněného souboru.Unikátní raženou medaili o průměru 80 mm předává náš diplomat prof.Adolf Hoffmeister, akademický malíř koncem roku 1966 v Paříži osobně Pablu Picassovi.

…..

Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Miroslav Mlynář: plastiky – obrazy – reliéfy (k jubileu)