Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Matěje Hrbka: Zapálíme ohně.

Do 30.8.2015 bude v Karlin Studios, Křižíkova 34, Praha 8 (vzadu), přístupná výstava Matěje Hrbka: Zapálíme ohně.

„Já jsem si jenom tak kreslil, tvořil pohádkové postavy. Dělal mraky, blesky, duhu, i když se mi to nedařilo. Pak jsem to zapálil.

Každý z obrazů je solitér a nese svůj vlastní příběh. Není třeba je konkrétně pojmenovávat, je důležité příběh hledat. Toto hledání podstupuji sám, kdykoliv se mě někdo zeptá, co to je. Oheň, který je prostředkem (technologickým) a v některých případech i námětem nebo prvkem v kompozici, je natolik silným symbolem, aby zaštítil všechny malované příběhy. Nechtěl jsem vyprávět nic konkrétního, hrál jsem si.
Zlato, perleť a vysoký lesk jsou posvěcením celé hry. Ačkoliv to jsou ušlechtilé materiály, jsou kladeny poněkud spontánně. Zkrátka jsem se snažil být dítětem, ale zároveň jsem nezapomněl na své problémy.“ Matěj HrbekFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Matěje Hrbka: Zapálíme ohně.