Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Martina Planky: VIVA España

4. 6.-1. 7. / Rock Café / Fotografie

Do 1.7.2020 bude v klubu Rock café, Národní 20, Praha 1, přístupná velmi zajímavá výstava Martina Planky: VIVA España.

Originální, umělecké, experimentální fotografie ve spojení s abstraktní technikou malby, ale také silný lidský příběh. To vše nabízí výstava východočeského fotografa a malíře Martina Planky z cest po Španělsku.

Z malých vesnic Tiermas a Escó ve španělských Pyrenejích v provincii Zaragoza zbyly již jen křovinami prorůstající ruiny. Se stavbou přehrady na začátku 60. let zde došlo k vyvlastnění pozemků a částečnému zaplavení vesnice. Minulý režim místní přinutil, aby opustili své domovy. Při pátraní po vylidněných vesnicích na fotografa silně zapůsobil duch minulosti. Tato nevídaná scenérie ho naplnila inspirací, která ho přiměla, aby tehdejší obyvatele ojedinělou metodou znovu přivedl k životu.

Stejně jako se rozbíhá život v ulicích měst dnes, tak Martin Planka vrací duši do těch již dávno vylidněných.
Tečkováním (tzv. dotpainting) odstínů šedé na fotografiích ztvárnil okamžiky ze života původních obyvatel, kteří zde žili po mnoho generací. A tak propojil fotografii s malbou. Nyní se i vám nabízí možnost vrátit se v čase a okusit atmosféru španělského venkovského života z minulého století.

Všechny fotky z výstavy: Honza Ch.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Martina Planky: VIVA España