Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Markův svět

20. 5.-26. 8. / Jindřišská věž / Hobby

Do 26.8.2015 bude v Galerii Jindřišské věže, Jindřišská ulice, Praha 1, 3.patro, přístupná výstava papírových modelů Markův svět.

Marek Václav Suchý, dvanáctiletý kluk z Mělníka, se účastní výstav papírových modelů od svých devíti let. Tomuto koníčku se věnuje aktivně již 8 let a v jeho neúnavné práci ho podporuje celá rodina, zejména maminka a babička. Sama babička jej k této zálibě přivedla, když mu v jeho čtyřech letech sestavila pomocí kartonu a tavné pistole první model – domeček. Marek od té doby prošel značným vývojem a od prvních modelů, které se bohužel díky své konstrukci nezachovaly, pokračuje dodnes a v jeho sbírce naleznete více než dvě stovky propracovaných kousků. Motorku, mlýn, letadlo, housle, tramvaj, kostel, kolotoč… Za svou práci získal mnoho ocenění. Nejvíce si váží zápisu v české knize rekordů za 102 papírových modelů, které stihl vyrobit do svých devíti let. Byl nominován do finále Zlatého oříšku Středočeského kraje 2012.

Marek se rekreačně věnuje sportu, samozřejmě škole a mnoha jiným zálibám, které patří k jeho věku. Do budoucna si přeje rozšířit svou sbírku o modely ze dřeva a snad i jiných materiálů, ovšem karton nadále zůstane jeho hlavní doménou. Na této, v řadě již čtvrté, výstavě jeho modelů se setkáte s těmi nejpovedenějšími z minulých let a také samozřejmě s několika úplně novými.

Více o Markovi Suchém a jeho práci naleznete na www.markuvsvet.cz



Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Markův svět