Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Markéty Bábkové: Někde jinde

11. 5.-8. 6. / Galerie Dolmen /

Do 8. 6. 2023 je v Galerii Dolmen, Pštrossova 31, Praha 1, přístupná velmi zajímavá výstava Markéty Bábkové: Někde jinde.

Markéta Bábkova (*1993) je česká umělkyně a absolventka ateliéru malířství Josefa Bolfa na Akademii výtvarných umění v Praze.

Markéta Bábková (nar. 1993) – absolvovala v l. 2009 – 2013 Střední školu umění a designu, stylu a módy v Brně (obor Užitá malba, ak. mal. Petr Veselý) a v l. 2013 – 2019 pražskou Akademii výtvarných umění (ateliér Malba III, Škola prof. Michal Rittsteina, Škola Josefa Bolfa). V r. 207 studijně pobývala na Universitatea Nationala de Arte, Bucharest (Ateliér malby, Conf. univ. dr. Petru Lucaci). Tři roky po sobě (2016-2018) obdržela v rámci studia na AVU Ateliérovou cenu. V r. 2019 obdržela hlavní cenu Grafiky roku 2018 v kategorii C/B (malý formát/ studentská práce) a v kategorii Tisk z výšky (speciální cena za grafické techniky). Vystavuje od r. 2013. Naposledy jsme se mohli setkat s jejími pracemi na pražské výstavě studentů a absolventů ateliéru Malba III (Ateliér malířství III, 2001 – 2018) doprovázející rozsáhlou samostatnou výstavu prof. Michala Rittsteina (Jízdárna Pražského hradu, Praha, 2019), který tuto malířskou školu v uvedených letech vedl.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Markéty Bábkové: Někde jinde