Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Marka Wiedorna: Gypsy soul

Do 31.8.2017 bude v Jeruzalémské synagoze, Jeruzalémská 7, Praha 1, přístupná výstava Marka Wiedorna: Gypsy soul.

Jádrem romské / cikánské kultury jsou hudba, barva, pohyb a emoce … stavební kameny života.

Na snímcích se vynořují duše tanečnic a hudebníků, svou barevností zdůrazňující jejich pocity a vášeň, která díky kombinaci barev, hudby , zobrazení energie živého vystoupení z obrazů přímo vyzařuje. (Většina snímků byla pořízena během několika let na festivalu Khamoro v Praze)

Jako Evropská etnická a kulturní skupina, čelí Romové ještě dnes, vyloučení, rasismu i otevřené nenávisti. Nemohu si pomoci, ale cítím, že pokud by ti, kteří tvrdí, že je oprávněné diskriminovat Romy, znali pozitivní aspekty jejich kultury , tu životní jistotu … a pocítili duši této kultury … strach a neznalost, kterou mnoho ne-Romů chová v mysli, by se nakonec rozplynula. Cítím se poctěn, že jsem měl ve svém životě možnost poznat jejich kulturu i když jen okrajově a zažít ji na vlastní kůži.

www. markwiedornphoto.comFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Marka Wiedorna: Gypsy soul